Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

"Pili jsme a budem" motto

 

Reporty z výjezdů

19.6.2009 DEN JEŽKA - Jihlava
místo konání: pivovar Ježek v Jihlavě

Páteční den se přímo nabízel k návštěvě nějakého restauračního zařízení, ale jelikož se v krajském městě konal zrovna v poslední pracovní den pivní svátek, rozhodnul jsem se jako jediný z našeho 1.LPS navšívit tento slavnostní program.

Asi v 16h. jsem nasednul do busu a vyjel vstříc Jihlavě. Již při projetí kolem pivovaru ve mě příjemně mrazilo, aby ne, když se mi naskytnul příjemný pohled na stánky, pivaře, hudební pódia a dolehla ke mně příjemná rocková muzika.

Z autobusáku jsem spěchal co nejdřív vstříc oáze pohody pivovaru. Ihned jsem zamířil k prvnímu pódiu, kde zrovna vystupovala kapela Šatlava, následně jsem měl možnost proudit ulicí okolo pivovaru, kde byly různé občerstvovací stánky. Bylo zde možné ochutnat čerstvé pečivo a koláče, různé sladkosti, klobáksy, uzeniny, prasátko a hlavně pivínko.

Návštěvník Dne Ježka si mohl vybrat z těchto jihlavských piv:

Nealkoholické pivo (20Kč), 10 (18Kč), 11 (20Kč), kvasnicové (19Kč), černé (19Kč), 14 a 18.

Moje skóre: Nealkoholické pivo 1kousek
Jedenáctka 2kousky
kvasnicové 4kousky

Jídlo: klobáska (30 Kč)
tyčinky (15 Kč)

Během večera pivo teklo proudu, to samé se však dá říci i o dešti. Přesto všechno se jednalo a vydařenou akci, kde si mohl přijít každý pivař i hudební posluchač na své.
Asi v deset hodin večer jsem musel areál jihlavského pivovaru opustit a vydat se na cestu k Tesku, kde na mě čekal odvoz směr Luka. Příjížděl jsem korej jako slepice, avšak veselej se spoustou zážitků.